Repair2020
    Все о ремонте

Вибір зварювального апарату для домашньої роботи

впав

Розглянемо критерії вибору і основні властивості зварювального агрегату. Перш ніж приступати до теми: який краще купити зварювальний апарат для будинку, важливо визначитися з типом.

Варто сказати, що основною вимогою для будь-якого виду сварок є джерело живлення, який зможе без проблем передати енергію в такій мірі, щоб апарат зміг переробити напруга в струм силою понад 100 ампер.

Інверторні

Це однин з найбільш перспективних зварювальних апаратів для будинку. У серійне виробництво вони увійшли в 80-х роках. У інверторних апаратах електроенергія кілька разів змінює власні параметри, після чого згладжується фільтром. Активний струм частотою в п’ятдесят герц перетворюється в змінний з досить великими показниками частоти (10000 герц і більше).

Дивимося відео, всі плюси і мінуси інвертора:

Перевагами інверторних зварювальних апаратів для будинку є:

 1. Досить високий рівень коефіцієнта корисної дії (близько 90%) з дуже низькою втратою електроенергії. У підсумку маємо підвищену економію коштів.
 2. Живлення здійснюється від звичайної побутової розетки.
 3. Досить великий інтервал роботи, що дозволяє проводити варіння протягом декількох годин.
 4. Широкий вибір електродів, включаючи надтонкі.
 5. Плавне регулювання напруги і струму.
 6. Робота контролюється мікроконтроллерами і схемами управління.
 7. Електробезпека.
 8. Якість швів досить висока при різному напрямку зварювання.
 9. Мінімальне розбризкування при варінні.
 10. Запобігання від перепадів напруги

Недоліки у інверторних зварювальних апаратів теж є:

 1. Дуже завищена вартість апаратів. Відповідно, ремонт теж обходиться в солідну копієчку.
 2. Міні-зварювальний апарат для будинку дуже сильно реагує на пил, що потрапляє в апарат через працююче охолодження. Робота болгарки і подібних їй інструментів виділяє металевий пил, який може призвести до замикання елементів зварювальника. Апарат досить часто чиститься щоб уникнути КЗ.
 3. Складна конструкція і підвищена чутливість до опадів. Боїться конденсату. У холодну пору року використання цього типу зварок повинно бути добре продумано. Приміщення повинно бути теплим.
 4. Може викликати нестабільність роботи всієї електромережі в будинку.

Відзначимо, що мобільність агрегату дуже висока і його можна дуже легко переставити в будь-яке місце. Зручне рішення при необхідності постійного пересування. Загалом, за особливі переваги доводиться переплачувати чималі гроші … Втім, якщо ви не знаєте, який зварювальний апарат вибрати для будинку — купіть інверторний.

Трансформаторні

Це найбільш відомі типи агрегатів. Трансформаторні зварювальні агрегати коштують відносно недорого, а конструкція та управління просте для середньостатистичного користувача. Перетворення електроенергії в зварювальному трансформаторі здійснюється за рахунок роботи силового трансформатора, що працює на частоті в 50 герц. Відрегулювати необхідний рівень магнітного поля можна за допомогою важелів на апараті.

Вторинна обмотка як правило має до 70 вольт, а розмір можливого струму збільшується до 150 ампер. Дивимося відео, в якому показано що краще: інверторні чи трансформаторні зварювальні апарати:

У трансформаторних зварювальних агрегатах для будинку багато що залежить від числа витків котушок. При великій кількості витків сила струму буде більше, а при малому числі буде утворюватися сила в 100 ампер і менш.

Регулювання сили струму здійснюється механічним шляхом за рахунок переміщення до сердечника вторинної обмотки.

Перевагами зварювальних трансформаторів є:

 1. Ціна на зварювальний трансформатор в 2-3 рази нижче в порівнянні з інверторними апаратами.
 2. Дуже проста будова. Навіть людина, що не розбирається у фізиці або механіці, зможе зібрати і розібрати апарат.
 3. Доступний і недорогий ремонт.
 4. Надійні елементи, які майже не ламаються.

Недоліки трансформаторних сварок:

 1. Важко домогтися рівного шва під час зварювання, так як воно відбувається на змінному струмі.
 2. Невисокий коефіцієнт корисної дії, який дорівнює 70-80%.
 3. Споживає велику кількість енергії і не рекомендується до підключення до домашньої мережі (хоча всі підключають).
 4. Значні розміри і вага.
 5. Утримання дуги — складний процес при нестачі досвіду.

Як показує практика — невисока вартість трансформаторних джерел дуже сильно впливає на їх активне використання в домашніх умовах і на виробництвах. Якщо говорити про побутове використання, то якість швів тут йде на другий план, якщо, звісно, цей предмет не буде у всіх на виду. Мобільність також важлива.

Але найголовніше — це безвідмовний апарат, що підтверджується його конструкцією.

Зварювальні випрямлячі

Цей тип зварювальних агрегатів практично аналогічний до звичайних трансформаторних. Струм надходить з мережі і не змінює частоти, потрапляє в силовий трансформатор. Після часткового перетворення електроенергії та напруги, струм додатково пропускається через напівпровідники (діоди). Таким чином електроди видають постійний струм. Дуга в підсумку виходить досить стійкою, відсутні розриви і стрибки.

Особливості будови зварювальних випрямлячів дещо складніша, ніж звичайних трансформаторів за рахунок активної системи примусового охолодження. Більшість апаратів мають дросселі, які покращують якість струму на виході (фільтрація + згладжування).

Залежно від виробника і вартості агрегату, він може комплектуватися додатковою пускорегулювальною і захисною функцією. У таких апаратах дуже важливо коригувати струмові і температурні показники, тому без автоматів, термостатів не обійтися. Найбільшого поширення набули зварювальні випрямлячі з трьома фазами, як найбільш раціональний вибір при генерації зварювального струму.

Основні характеристики зварювального випрямляча

Перевагами зварювальних випрямлячів є:

 1. Підтримка дуги
 2. Якісний шов
 3. Мінімальне розбризкування металу
 4. Варка чавуну і кольорових металів
 5. Невелика вага

Недоліки зварювальних випрямлячів:

 1. Висока ціна
 2. Складна конструкція
 3. Не можливість роботи від домашньої мережі
 4. Контроль системи охолодження присутній не скрізь

Зварювальні напівавтомати

Домашній зварювальний апарат системи напівавтомат зварює деталі за допомогою спеціального дроту, який подається через трубку в робочу зону. Дріт плавиться і наноситься на поверхню. Дуже часто в зону плавлення подається інертний газ — аргон чи CO2

Дивимося відео: критерії вибору напівавтомата:

Напівавтомат — це кращий апарат для будинку, який являє собою стаціонарну установку і створює постійний струм (випрямляч або інвертор). Складається з:

 1. Блоку живлення
 2. Блоку для дроту
 3. Балону з газом
 4. Пальника
 5. Блоку управління.

Перевагами зварювальних напівавтоматів є:

 1. Легке зварювання
 2. Якісний шов
 3. Багато налаштувань
 4. Велика кількість матеріалів для зварювання
 5. Відмінна продуктивність

Недоліки зварювальних напівавтоматів:

 1. Важко працювати при наявності вітру
 2. Стаціонарність
 3. Дорогі витратні матеріали
 4. Висока ціна.

Підсумки:

Якщо для вас ціна відіграє вагому роль, тоді краще купити трансформаторну установку. Вона має досить просту конструкцію і виходить з ладу рідко. Напівавтомати підійдуть для тих, у кого багато місця в гаражі.

Найзручнішими і мобільними вважаються інверторні. Це універсальний апарат для проведення робіт в будь-якій ситуації, проте, ціна на подібний агрегат залишає бажати кращого.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Я spam бот