Repair2020
    Все о ремонте

Пристрій і принцип роботи газогенератора

газогенератор

Газогенератор може працювати на твердому або рідкому паливі. Його відмінною рисою є отримання газу в процесі спалювання дров, коксу, мазуту. Оскільки пристрій агрегату забезпечує повне згоряння палива, то викиди в атмосферу практично дорівнюють нулю. Крім того, в результаті його роботи тверді складові перетворюються в газ, роблячи використання пристрою найбільш ефективним.

Види силових установок

Є три основних типи:

Для отримання повітряного газу:

 1. водяного;
 2. змішаного.

Крім того, газогенератори розрізняються і за характером шару. Вони можуть бути з:

 1. щільним
 2. зваженим;
 3. киплячим.

Більшість обладнання, що випускається сьогодні відноситься до механізованого, однак можна зустріти навіть не механізовані агрегати. Не механізовані є найдешевшими, але при експлуатації вимагають постійного контролю з боку людини.

Кожен тип газогенераторів має свої особливості та експлуатаційні характеристики. Прямоточні агрегати мають великі габарити, що ускладнює транспортування. Тому такі пристрої зазвичай збирають безпосередньо на місці установки. Перевага таких газогенераторів полягає в тому, що для їх роботи можна використовувати дрова до 1,5 метрів в довжину і будь-якої вологості.

Але є і компактні агрегати, наприклад вихрові силові установки. Вони відрізняються невеликою вагою, розмірами і помірною вартістю. В якості палива для побутового газогенератора підходить тирса і стружка. Однак такі установки досить вимогливі до розмірів фракцій і вологості спалюваних продуктів. Хоча і паливо з високим вмістом вологи допускається використовувати в таких генераторах, оскільки воно встигне просохнути поки буде переміщатися транспортерів вглиб камери спалювання.

Факельні генератори призначені для роботи на подрібненій сухій масі. Вони зазвичай встановлюються на деревообробних підприємствах, де постійно присутні великі обсяги сухої стружки. Їх головною перевагою є найнижча вартість в порівнянні з іншими типами обладнання.

Народні умільці розробили схему газового генератора, виконаного з газового балона. Але питання вибору залежить від багатьох причин і в тому числі від бажання зробити обладнання самостійно.

Принцип роботи

Агрегати цього класу призначені для термічної обробки твердих і рідких видів палива в горючий газ.

Якщо взяти загальний випадок, то пристрій газогенератора це шахта, викладена зсередини вогнетривким матеріалом. Дрова чи вугілля завантажуються в неї зверху, а знизу надходить повітря. При цьому паливо розташовується на колосникових гратах.

Повітря, що подається в агрегат, фільтрується через шар попелу і надходить в зону горіння. Тут відбувається змішування кисню з горючими компонентами. Отримана суміш піднімається вгору до розпеченого палива, що призводить до утворення окису вуглецю. Далі відбувається термічний розклад палива і утворення коксу. Склад одержуваних газів відрізняється в залежності від способу подачі в газогенератор кисню.

Щоб отримана суміш могла використовуватися як паливо її необхідно охолодити і очистити від:

 • Зважених часток
 • Золи.

Потім газ подається в змішувач, де до нього додається повітря, що необхідно для його подальшого використання.

Переваги та недоліки силових установок

Для більшості моделей — це необхідність використання вентилятора, який підключається до електромережі. У цьому випадку установка не є автономною.

Ще один мінус — це втрата стабільності горіння на 50% при зниженні потужності пристрою. У цьому випадку спостерігається виділення дьогтю, який забруднює газохід.

Однак ці недоліки перекриваються великим числом позитивних якостей. Одне з них — це високий ККД, у деяких моделей досягає 95%. До переваг також належать:

 1. Тривалий процес горіння;
 2. Можливість автоматизації;
 3. Екологічна чистота;
 4. Зниження витрат на опалення;
 5. Можливість використання свіжої деревини;
 6. Використання в якості палива відходів лісопилки.

Вихід з ладу і способи його уникнути

Несправності і проблеми в роботі газогенераторів можуть виникати з таких причин:

 • Використанні палива низької якості;
 • Погана робота завантажувального пристрою;
 • Незадовільному обслуговуванні агрегату.

Підставою для ненормального функціонування газогенератора може бути холодний і гарячий хід пристрою. Зазвичай він виникає в наслідок значного зниження зони горіння або укладанні великого шару палива. Виявити цю несправність можна по підвищенню рівня вуглекислого газу і збільшенні вологості суміші на виході.

Можливі проблеми і в роботі продувки. Крім виходу з ладу вентилятора до цього може призвести і велика кількість дрібної фракції в паливній суміші, а також великий шар шлакової подушки.

Продуктивність газогенератора знижується і в разі використання вологого палива, так як в процесі його спалювання починають виділятися смола і рідина.

Де найкраще встановлювати газогенератор

Оскільки робота цього пристрою пов’язана з процесом горіння, то при установці його в закритому і погано вентильованому приміщення можливе отруєння чадним газом. Уникнути цього можна, якщо використовувати обладнання на відкритому повітрі.

Не варто встановлювати газогенератор в житлових приміщеннях, навіть якщо в них є система вентиляції.

Але оскільки обладнання призначене для вироблення електроенергії, то воно повинно експлуатуватися тільки сухим. Тому встановивши його на відкритому повітрі слід облаштувати навіс або інший захист від можливого попадання вологи.

Заправку або дозаправку газогенератора слід проводити тільки дозволеним до використання паливом, що має допустиму вологість. Заборонено в якості палива використовувати порох і бензин.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Я spam бот