Repair2020
    Все о ремонте

Всі плюси і мінуси кавітаційного теплогенератора

Останнім часом велика увага приділяється альтернативним джерелам енергії. Це пов’язано зі зростаючими цінами на енергоносії.

Так чи інакше, але використання різних альтернативних джерел стає все більш популярним. Одним з приладів, робота якого заснована на абсолютно новому принципі отримання енергії, є кавітаційний теплогенератор. Останнім часом виробництво таких агрегатів освоюють багато виробників і вони все в більшій кількості з’являються на вітчизняному ринку.

Що являє собою агрегат

Цей прилад можна назвати цілком прийнятною заміною будь-якого опалювального котла. У ньому нагрів води здійснюється за рахунок кавітації, в процесі якої в рідині утворюються вільні місця, які заповнюються бульбашками. Кавітація виникає за рахунок зниження тиску, що відбувається в результаті збільшення швидкості проходження акустичної хвилі. Однак є й інші пояснення. З фізичної точки зору цей процес можна порівняти з закипанням води, але при цьому падіння тиску є локальним.

На цьому відео знято сферу застосування обладнання:

Сфера використання кавітаційних генераторів сьогодні не обмежується тільки опаленням. Вони застосовуються для очищення відкладень усередині теплообмінних апаратів. Це простіше і зручніше, ніж механічний або інший способи.

Обігрів і очищення води в басейнах також може здійснюватися за допомогою теплового насоса. Це відбувається за рахунок кавітаційного процесу, що протікає в процесі роботи обладнання.

Конструктивні особливості обладнання

Що ж являє собою такий агрегат? Основним вузлом в ньому є кавітаційний теплогенератор, виконаний у вигляді насоса, зі спеціальним профілем проточної частини. Проходячи через нього, вода нагрівається. Відбувається це за рахунок формування вихрового потоку. З’являючись в ньому, кавітаційні розриви призводять до нагрівання рідини. Причому роль теплоносія може грати антифриз.

Дивимося відео, пристрій генератора:

Такі установки, як правило споживають в 1,5 рази менше енергії, ніж радіаторні та інші системи. При цьому нагрів рідини в них відбувається в замкнутому контурі при його проходженні через кавітатор. Принцип роботи таких пристроїв полягає в перетворенні одного виду енергії в інший. До переваг кавітаційних теплогенераторів слід віднести можливість їх монтажу без будь-яких дозвільних документів. Це пов’язано з тим, що електроенергія в них використовується лише для роботи електродвигуна.

І хоча сьогодні жодна з існуючих теорій не може повністю описати процеси, що відбуваються в кавітаторі, він експлуатується по всьому світу і причому досить успішно. Що стосується наукових досліджень в цій сфері, то вони зводяться до фіксації особливостей роботи теплових установок такого типу.

Огляд популярних моделей

Процес кавітації до цих пір не дуже вивчений, але обладнання, що працює на його принципах, вже розробляється фахівцями на багатьох підприємствах. Деякі моделі вже знаходяться в стадії підготовки до серійного випуску. Вони являють собою електроустановки, які використовують для опалення та приготування гарячої води.

Як приклад можна розглянути кавітаційний теплогенератор TC1. Це сучасний і високоефективний прилад, з широким спектром дії. Він може використовуватися для систем опалення, вентилювання, приготування гарячої води.

Прилад укомплектований стандартним двигуном на 3000 об / хв, що живиться від мережі 380 В. Він встановлюється на одній рамі з активатором, що відповідає за перетворення механічної енергії в теплову.

Кавітаційні теплогенератори виробляються в деяких з країн СНД. Причому у різних виробників вони мають свої назви.

Найбільш відомі на пострадянському просторі такі компанії:

  • ЮСМАР (Молдова);
  • ЮрЛе і Ко (Білорусь);
  • Текмаш (Україна);

Але все ж купити такий прилад досить складно, тому що ціни на них завищені. Наприклад, у побутового кав. теплогенератора потужністю до 50 кВт ціна становить в середньому 18 тисяч грн.

Якщо розглядати вихрові моделі, то вони є більш простими в конструктивному плані, однак і ефективність у такого обладнання трохи нижче. Сьогодні на ринку є продукція тільки кількох заводів. Серед них роторний гідроударний насос марки Радекс випускає НВП «Нові технології».

Гідроударні моделі Торнадо і Vektorplus виробляють в білоруській компанії Юрле-К. Купити їх можна в дилерських центрах і магазинах в країнах СНД.

Аналогічне обладнання випускається і деякими українськими заводами. В їх лінійку входять в основному агрегати невеликої потужності. З них найменший розрахований на обігрів будинку обсягом не більше 90 м³. Принцип його роботи ідентичний аналогічним приладам. На ротор двигуна теплогенератора встановлено шнек, через нього проходить потік рідини. Після нагріву вона подається в трубопровід опалення. Вартість цієї моделі не перевищує 11 тисяч гривнів.

Дивимося відео про вихрові теплогенератори:

Якщо вірити заявам виробників, то ККД для деяких моделей може досягати 150%. Але це не можливо, тому що це був би вже «вічний двигун». Тому не варто вірити в казку, просто треба шукати реальні тести щоб зекономити.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Я spam бот